Tüzük İdari Yapı Bildirimler
Üyelik İşlemleri Belgeler İrtibat
 
Online Eğitimimiz Başlıyor #EvdeKal
Ana Sayfa
Tüzük
Mevzuat
İdari Yapı
Faaliyetler
Bildirimler
Basın
Üyelik İşlemleri
İrtibat

Belgeler
@bg.org.tr E-Posta Girisi

 
Sertifika Dogrulama


 
 
  ANA SAYFA > Haberler

Online Eğitimimiz Başlıyor #EvdeKal

WhatsApp-Image-2020-03-23-at-16.08.43.jpg

 

Ülkemizde alınan tedbirler neticesinde, BG.ORG.TR (Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği) olarak üzerimize düşen görevde yer almak ve hayata geçirmek için; gençlerimizin boş vakitlerini değerlendirmek, kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla "Uzaktan Online Eğitim Sistemini" hayata geçirdik. Şu an için alt yapı ve eğitim müfredatı çalışmaları bitmiş hazır durumda, sınav sistemi soru girişleri hazırlanmaktadır.

 

 
"Koronavirüs" süreci ne kadar devam eder bilemiyoruz, bizlerin gücü elverdiği sürece "Uzaktan Online Eğitim Sistemini" arkadaşlarımız ile beraber sürdürmeye gayret edeceğiz. Bu proje  Bg.Org.Tr (Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği) ve sizlere değerli vakitlerini ayırarak fedakarlık yapacak ders öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Verilen eğitimler ücretsizdir.


Gelelim eğitimlerin ne olduğuna,

İlk olarak gençlerin ilgi alanları içerisindeki; 

1- Python Eğitimi,
2- Exploits Eğitimi,
3- Networking Eğitimi,
4- Robotik Kodlama Eğitimi,
5- Yazılım Eğitimi,
6- Siber Güvenlik Eğitimi,
7- CEH (Certified Ethical Hacker) Eğitimi şeklinde gitmektedir.

Tabiki yukarıdaki bazı eğitimlerin temelinde Linux Eğitimi oluşturmaktadır. Bu sebeple eğitimler başlamadan önce başvuru yapacak kişilere alacağı eğitime göre ön hızlandırılmış eğitimler mevcut olacaktır. Bunlardan ilk olanı; başvurular içerisinden ilk olarak seçilen 25 kişi iki haftalık Linux Eğitimi sonucunda; Python Eğitimine ardından başarı sağlayanlar, Exploits Eğitimine katılım sağlayacaktır. 

Sadece Networking Eğitimi, Siber Güvenlik Eğitimi almak isteyenler ayrıca başvuru forumuna göre değerlendirilecektir. Şu an için ilk olarak; Python Eğitimi, Exploits Eğitimi, Networking Eğitimi, Robotik Kodlama Eğitimi verilecek olup sınıflar düzenlenecektir.

Eğitimler uzaktan online (canlı) yapılacak olup, 
-ödev sistemi 
-sınav sistemi bulunmaktadır. Derslere katılım sağlanması, derslerde verilen ödevlerin yapılması, eğitim sonunda sınava girilmesi zorunludur. 

Eğitimler;
-Hafta içi (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) 20:00 - 22:00, 
-Hafta Sonu (Pazar) = 19:00 23:00 saatleri arasında düzenlecek olup, haftalık on saat üzerinden ilerleyerek müfredata göre seksen saat ve üzeri bir şekilde devam etmektedir. Eğitim ve Müfredata göre verilecek eğitim saati değişmektedir. 

 

 Müracaatlar 'Başvuru' sırasına göre değerlendirilmekte olup, eğitimlerdeki sınıflar yapılan başvuru sırasına göre oluşturulmaktadır.

 

Eğitimleri tamamlayan arkadaşlar;
-sınavlarda başarılı olmalarına, 
-derse katılım sağlamalarına, 
-ödevlerinin sonuç durumuna, göre alacakları (yüz üzerinden seksen) sonuca göre; (BG.ORG.TR) Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği tarafından düzenlenmiş sertifikasyon ile SERTİFİKA almalarına olanak sağlanacaktır. 

Basın Yayın, Sosyal Medya ve Diğer iletişim vasıtalarıyla bilgi sahibi olarak; 
-Resmi Kurum ve Kuruluşlar, 
-Şirketler, 
-Üniversiteler,
-Dernekler,
-Vakıflar
 Uzaktan Online Eğitime özel sınıflar içerisinde, sadece kendi personellerinin bulunduğu sınıf içeriklerine ayrıca almak istemeleri halinde [email protected] mail adresine iletişim bilgilerini ve taleplerini iletmeleri yeterlidir. 

Bilgilerinize sunulur... 

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.bg.org.tr • [email protected]