Tüzük İdari Yapı Bildirimler
Üyelik İşlemleri Belgeler İrtibat
 
Twitter Hacklenmesini Değerlendirdik
Ana Sayfa
Tüzük
Mevzuat
İdari Yapı
Faaliyetler
Bildirimler
Basın
Üyelik İşlemleri
İrtibat

Belgeler
@bg.org.tr E-Posta Girisi

 
Sertifika Dogrulama


 
 
  ANA SAYFA > Haberler

Twitter Hacklenmesini Değerlendirdik

Sosyal paylaşım sitesi Twitter ile New York Times gazetesinin internet sitesi, SEA olarak bilinen Suriye Elektronik Ordusu (Syrian Electronic Army) isimli hacker grubu tarafından saldırıya uğradı.

SEA tarafından domain (bir web sitesinin internetteki adı) üzerinden yapılan siber saldırıda, "twitter.com" domaini hacker grubunun [email protected] isimli mail adresine kayıtlı kaldı.


Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği üyesi Enes Arslan


Suriyeli hacker grubunun, Twitter'ın DNS'sini (alan adı) kendi DNS'leri ile değiştirmeye çalışmaları sebebiyle, kullanıcıların bu sürede Twitter'in bazı hizmetlerine ve resim dosyalarına ulaşamadığını ifade etti.


Arslan, Twitter yöneticilerinin kısa zamanda müdahalesi sonucu Twitter domaininin hacker grubundan geri alındığını kaydetti.


"Eğer Twitter yöneticileri biraz daha geç kalsaydı Twitter'in ana sayfasındaki minik mavi kuş yerine Suriyeli hacker grubunun kendi amblemi olacaktı" diyen Bilişim Güvenlik Uzmanı Arslan, böylelikle Suriyeli hacker grubunun istedikleri mesajı dünya genelinde yayma çalışmalarının da önüne geçilmiş olduğunu anlattı.

 bg.org.tr • [email protected]